Udoskonalona seria sterowników i ściemniacze LED EC-11Z przyjemnością informujemy, że z dniem dzisiejszym wprowadzamy do sprzedaży nową, udoskonaloną wersję sterowników i ściemniaczy LED z serii EC-11. Tory wejść zostały przeprojektowane tak, aby były jeszcze bardziej odporne na przepięcia i zakłócenia. Teraz nawet w bardzo trudnych warunkach, przy długich i mocno zakłóconych przewodach sygnałowych do przycisków wejścia pozostaną odporne. Nie znaczy to oczywiście, że zachęcamy do niedbałego tworzenia instalacji i nieprzestrzegania wszystkich norm oraz zaleceń. Przeciwnie, gorąco zachęcamy do rzetelnego projektowania i wykonywania instalacji oświetlenia LED.

Zdarzają się jednak trudne przypadki instalacji (na przykład odziedziczonych), gdzie trudno dociec przyczyny zakłóceń lub nie ma możliwości modyfikacji. I właśnie z myślą o takich  takich, sporadycznych problemach powstała ta modyfikacja. W tak trudnych i zakłóconych warunkach (niespełniających żadnych norm) nowe wersje sterowników będą się wykazywać znacząco większą odpornością. Zgłaszane sporadycznie niestabilne reakcje wejść zostaną wyeliminowane do zera, natomiast ryzyko uszkodzenia procesora na skutek przepięć zostało znacząco zminimalizowane.

Udoskonalone wersje poza modyfikacją elektroniki nie wprowadzają żadnych zmian funkcjonalności lub parametrów, dlatego numery wersji urządzeń pozostają bez zmian.