EC-133MB Sterownik LED RGB lub 3 kanałowy ściemniacz LED sterowany protokołem ModbusMiło nam poinformować, że kończymy testy nowego sterownika LED EC-133MB. Będzie on współpracował z popularnym standardem Modbus stosowanym w automatyce. Jest to protokół wykorzystujący do komunikacji bardzo popularną magistralę RS-485 . Sterownik EC-133MB będzie posiadał identyczne dane techniczne jak cała seria EC-133. Jedyna różnica to obsługa protokołu Modbus zamiast DMX czy DALI. Dzięki temu urządzenie będzie można wysterować bezpośrednio z większości systemów automatyki czy nawet prostych sterowników PLC bez korzystania z jakichkolwiek dodatkowych bramek lub interfejsów. Dwustronna komunikacja dostępna w Modbus będzie umożliwiała nie tylko wysyłanie komend do sterownika ale również odczyt aktualnego stanu każdego z 3 kanałów wyjściowych.

Możliwości nowego sterownika

Sterownik LED EC-133MB będzie dostępny w sprzedaży najprawdopodobniej pod koniec sierpnia b.r. Planujemy także w ślad za nim wypuścić do sprzedaży konwerter USB RS-485. Będzie on umożliwiał łatwe sterowanie oświetleniem LED z poziomu komputera, tabletu lub telefonu. Wykorzystując taki konwerter wraz z nowym sterownikiem LED EC0-133MB oraz jednym z wielu dostępnych programów do obsługi Modbus (płatnych lub darmowych) będzie można łatwo i stosunkowo niedrogo stworzyć nawet zaawansowany system sterowania LED. Niektóre z dostępnych w internecie programów umożliwiają postawienie serwera i sterowanie za jego pośrednictwem z urządzeń mobilnych nawet przez internet.

Prowadzimy także rozmowy z producentem polskiego systemu automatyki budynkowej Cute Comfort. Planujemy wprowadzić do tego systemu natywną obsługę naszych sterowników LED EC-133MB. Dzięki temu bez znajomości komend Modbus będzie można w bardzo łatwy sposób tworzyć nawet duże i skomplikowane instalacje oświetlenia LED. Co więcej ich obsługa będzie zintegrowana z cała automatyką domową. Będzie to skutkować bardzo wygodną obsługą z wielu miejsc, także za pomocą tabletów czy telefonów komórkowych z dowolnego miejsca na świecie.