Nowy sterownik LED RGB do łatwego sterowania taśm LED jednym przyciskiemJuż niebawem wprowadzamy do sprzedaży nowy sterownik LED RGB z serii EC-11. Będzie to EC-11C, który pozwala na bardzo łatwą obsługę taśm LED RGB za pomocą jednego lub dwóch przycisków dzwonkowych (push-button). W naszej ofercie są już dwa bardziej zaawansowane sterowniki LED RGB (EC-11RGB i EC-11S), które umożliwiają zaawansowane sterowanie oraz tworzenie statycznych oraz dynamicznych efektów. Brakowało jednak prostego sterownika z łatwą obsługą, który umożliwi po prostu wybór określonego koloru i jego jasności.

Dlatego stworzyliśmy sterownik LED RGB EC-11C, który ma bardzo łatwą obsługę za pomocą jednego lub dwóch przycisków dzwonkowych. Dzięki temu można do niego podłączyć przyciski z dowolnej serii osprzętu elektrycznego pasującego do pozostałych przełączników i gniazdek w mieszkaniu, domu czy pomieszczeniu.

Sterownik LED RGB – prosta obsługa

Sterownik EC-11C obsługuje się na prawdę łatwo i prawie intuicyjnie. Nawet osoba kompletnie nietechniczna i nie znająca Waszego oświetlenia będzie w stanie przynajmniej włączyć i wyłączyć światło. W konfiguracji sterownika można wybrać czy chcemy go obsługiwać jednym przyciskiem czy dwoma. W zależności od wybranego trybu obsługa nieco się rożni.

W przypadku wybrania trybu jedno-przyciskowego obsługa wygląda następująco:

  • Krótkie wciśnięcie przycisku włącza i wyłącza światło. W zależności od konfiguracji sterownika może on pamiętać ostatnie ustawienia lub zawsze załączać się na pełną jasność i kolor czerwony.
  • Wciśnięcie i przytrzymanie przycisku powoduje regulację jasności, która zmienia się płynnie od max. do min. do momentu puszczenia. Aby zmienić kierunek zmian wystarczy na chwilę puścić przycisk i zaraz go wcisnąć ponownie.
  • Aby przełączyć się na zmianę kolorów wystarczy wykonać dwuklik (tak jak w myszce komputerowej). Po takim dwukliku wciśnięcie i przytrzymanie przycisku spowoduje regulację koloru zamiast jasności.
  • Kolejny dwuklik wraca do regulacji jasności i tak w kółko.

W przypadku wybrania trybu dwu-przyciskowego obsługa jest jeszcze łatwiejsza:

  • Krótkie wciśnięcie przycisku A włącza i wyłącza światło. W zależności od konfiguracji sterownika może on pamiętać ostatnie ustawienia lub zawsze załączać się na pełną jasność i kolor czerwony.
  • Wciśnięcie i przytrzymanie przycisku A powoduje regulację jasności, która zmienia się płynnie od max. do min. do momentu puszczenia. Aby zmienić kierunek zmian wystarczy na chwilę puścić przycisk i zaraz go wcisnąć ponownie.
  • Wciśnięcie i przytrzymanie przycisku B powoduje regulację koloru, który zmienia się płynnie przechodząc przez wszystkie kolory do momentu puszczenia. Aby zmienić kierunek zmian wystarczy na chwilę puścić przycisk i zaraz go wcisnąć ponownie.

Dodatkowo sterownik LED RGB EC-11C można skonfigurować tak, aby załączał się automatycznie po otrzymaniu zasilania. Standardowo czeka na naciśniecie przycisku. Można także wybrać czy światło ma się zapalać płynnie czy skokowo. Do wejść A i B zamiast przycisków można także podłączyć przekaźniki lub wyjścia OC z systemów automatyki, alarmowych lub na przykład radiolinii uzyskując w ten sposób dodatkowe możliwości. Sterownik idealnie współpracuje też z naszym odbiornikiem zdalnego sterowania rECeptor, który umożliwia sterowanie światłem z pilota (radiowego lub na podczerwień).

Zobacz pełny opis sterownika LED RGB EC-11C…