Konwerter USB RS-485 (Modbus)Łatwe sterowanie oświetleniem lub automatyką z komputera

Już niebawem wprowadzamy do sprzedaży nowy konwerter USB RS-485, pozwalający na sterowanie oświetleniem z komputera. Konwerter między innymi idealnie będzie się nadawał do adresowania oraz kontrolowania sterowników LED EC-133MB pracujących z protokołem Modbus. Urządzenie podłączane jest do dowolnego komputera za pomocą złącza mini-USB. Sygnał RS-485 (Modbus) jest wyprowadzony na odłączane kostki z zaciskami śrubowymi. Dwie diody LED sygnalizują aktywność (nadawanie oraz odbiór) na magistrali RS-485 ułatwiając uruchamianie instalacji.

Konwerter USB RS-485

został zbudowany w oparciu o markowy układ FTDI, Sprawia to że jest rozpoznawany automatycznie przez większość systemów operacyjnych i nie trzeba instalować dodatkowych sterowników. Ponadto dzięki temu konwerter USB RS-485 bez problemu współpracuje z praktycznie wszystkimi programami obsługującymi protokół RS-485 lub Modbus – tak płatnymi jak i darmowymi. Bardzo ułatwia to wybór odpowiedniego oprogramowania do planowanych zastosowań.

Konwerter dostępny będzie w wersji nieizolowanej (tańszej) oraz izolowanej. Wersja izolowana posiada pełną separację galwaniczną między linią RS-485 a portem USB. Taka separacja zapewnia znacznie wyższe bezpieczeństwo oraz niezawodność instalacji eliminując ryzyko uszkodzeń na skutek przepięć, przebić lub prądów wyrównawczych.