ENTERIUS – Polskie sterowniki i ściemniacze LED https://enterius.eu Strona krakowskiego producenta elektroniki sterującej dla oświetlenia LED Thu, 19 Dec 2019 16:10:19 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.2 Nowa wersja sterowników LED DALI EC-133DL https://enterius.eu/nowa-wersja-sterownikow-led-dali-ec-133dl/ Thu, 31 Oct 2019 13:20:18 +0000 https://enterius.eu/?p=3462 Z przyjemnością prezentujemy nową wersję sterowników EC-133DL, czyli 3 kanałowych ściemniaczy DALI dla LED, które mogą także pracować jako sterowniki LED RGB. Nowa wersja posiada oznaczenie v1.3. Najważniejszą zmianą jest dodanie możliwość zresetowania sterownika do ustawień fabrycznych. Zmiana ta została wprowadzona w odpowiedzi na prośby wielu instalatorów. Taka możliwość pozwoli im w wielu sytuacjach zaoszczędzić […]

Artykuł Nowa wersja sterowników LED DALI EC-133DL pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
Nowa wersja ściemniacza/sterownika LED RGB EC-11DL kontrolowanego protokołem DALIZ przyjemnością prezentujemy nową wersję sterowników EC-133DL, czyli 3 kanałowych ściemniaczy DALI dla LED, które mogą także pracować jako sterowniki LED RGB. Nowa wersja posiada oznaczenie v1.3. Najważniejszą zmianą jest dodanie możliwość zresetowania sterownika do ustawień fabrycznych. Zmiana ta została wprowadzona w odpowiedzi na prośby wielu instalatorów. Taka możliwość pozwoli im w wielu sytuacjach zaoszczędzić sporo czasu. Dodatkowo dokonaliśmy kilku drobnych usprawnień w funkcjonowaniu wbudowanego oprogramowania. Zamieniliśmy także samoprzylepne etykiety na znacznie trwalsze znakowanie laserowe bezpośrednio na obudowach. To nowe oznakowanie obudów zawiera na froncie numer seryjny urządzenia (który dotychczas znajdował się z tyłu). Ułatwi to adresowanie instalatorom korzystającym z długich adresów.

Zmieniliśmy także procedurę testowania ściemniaczy DALI. Dzięki temu urządzenia w nowej wersji nie będą już trafiać do sprzedaży ze wstępnie wpisanymi adresami krótkimi. Pozwoli to na uniknięcie konfliktów adresów i tym samym ułatwienie adresowania w przypadku dodawania do już istniejących instalacji DALI.

Szczegółowe informacje znajdziecie jak zwykle na podstronie sterownika DALI LED EC-133DL.

Artykuł Nowa wersja sterowników LED DALI EC-133DL pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
Katarzyna Nosowska może zaśpiewać o Enterius! https://enterius.eu/katarzyna-nosowska-moze-zaspiewac-o-enterius/ Thu, 14 Mar 2019 14:50:48 +0000 https://enterius.eu/?p=3175 Artykuł Katarzyna Nosowska może zaśpiewać o Enterius! pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>

Bierzemy udział w bardzo fajnej akcji Banku ING oraz Katarzyny Nosowskiej. Polega ona na tym, że nasi zadowoleni klienci (a mamy nadzieję, że tylko tacy istnieją) piszą pozytywne opinie o Enterius i jeśli spodobają się one Pani Nosowskiej to stworzy z nich piosenkę. Zachęcamy zatem wszystkich naszych klientów do tworzenia piosenkowych opinii. Być może Wasze słowa staną się przebojem muzycznym. Opinie można zgłaszać albo na stronie Banku ING albo na Facebooku.

Poniżej kilka słów od Kasi Nosowskiej na zachętę:

Napisz opinie o firmie Enterius

Dobre opinie o firmach to dla nich najlepsze reklamy. W akcji Dobry Głos Dla Firm zamieniamy je w piosenki Nosowskiej! ⭐ Czy któraś z Waszych opinii zostanie hitem internetu? Przekonajmy się!🙏 Napiszcie w komentarzu pod postem swoje dobre opinie o firmie Enterius - Polskie sterowniki i ściemniacze LED i oznaczcie je hashtagiem #głosdlafirm, a Katarzyna Nosowska zaśpiewa najciekawsze! 🎤 Regulamin akcji: https://www.ing.pl/_fileserver/item/1125813

Opublikowany przez ING Polska Czwartek, 14 marca 2019

Artykuł Katarzyna Nosowska może zaśpiewać o Enterius! pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
Nowa wersja sterowników LED Modbus EC-133MB https://enterius.eu/nowa-wersja-sterownikow-led-modbus-ec-133mb/ Thu, 08 Nov 2018 17:06:13 +0000 https://enterius.eu/?p=2968 Miło nam poinformować, że od listopada 2018 wprowadzamy do sprzedaży nową wersję sterownika/ściemniacza LED Modbus EC-133MB oznaczoną jako v1.2. Nowa wersja wprowadza kilka drobnych poprawek oprogramowania, które zwiększają stabilność pracy. Jednak główną zmianą jest dodanie możliwości konfiguracji parametrów transmisji Modbus takich jak prędkość oraz parzystość (lub jej brak). Taka funkcjonalność powinna zdecydowanie ułatwić stosowanie EC-133MB […]

Artykuł Nowa wersja sterowników LED Modbus EC-133MB pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
EC-133MB Sterownik/ściemniacz LED Modbus do taśm LEDMiło nam poinformować, że od listopada 2018 wprowadzamy do sprzedaży nową wersję sterownika/ściemniacza LED Modbus EC-133MB oznaczoną jako v1.2. Nowa wersja wprowadza kilka drobnych poprawek oprogramowania, które zwiększają stabilność pracy. Jednak główną zmianą jest dodanie możliwości konfiguracji parametrów transmisji Modbus takich jak prędkość oraz parzystość (lub jej brak). Taka funkcjonalność powinna zdecydowanie ułatwić stosowanie EC-133MB w instalacjach automatyki, gdzie inne urządzenia wymuszają inne parametry transmisji niż do tej pory były dostępne w EC-133MB. Dzięki temu w wielu instalacjach będzie można uniknąć stosowania dodatkowych (i zazwyczaj bardzo kosztownych) translatorów dopasowujących parametry transmisji.

Szczegóły jak zwykle na podstronie sterownika LED Modbus EC-133MB.

 

Artykuł Nowa wersja sterowników LED Modbus EC-133MB pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
Udoskonalona seria sterowników EC-11 https://enterius.eu/udoskonalona-elektronika-ec-11/ Thu, 21 Sep 2017 13:40:37 +0000 https://enterius.eu/?p=2325 Z przyjemnością informujemy, że z dniem dzisiejszym wprowadzamy do sprzedaży nową, udoskonaloną wersję sterowników i ściemniaczy LED z serii EC-11. Tory wejść zostały przeprojektowane tak, aby były jeszcze bardziej odporne na przepięcia i zakłócenia. Teraz nawet w bardzo trudnych warunkach, przy długich i mocno zakłóconych przewodach sygnałowych do przycisków wejścia pozostaną odporne. Nie znaczy to […]

Artykuł Udoskonalona seria sterowników EC-11 pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
Udoskonalona seria sterowników i ściemniacze LED EC-11Z przyjemnością informujemy, że z dniem dzisiejszym wprowadzamy do sprzedaży nową, udoskonaloną wersję sterowników i ściemniaczy LED z serii EC-11. Tory wejść zostały przeprojektowane tak, aby były jeszcze bardziej odporne na przepięcia i zakłócenia. Teraz nawet w bardzo trudnych warunkach, przy długich i mocno zakłóconych przewodach sygnałowych do przycisków wejścia pozostaną odporne. Nie znaczy to oczywiście, że zachęcamy do niedbałego tworzenia instalacji i nieprzestrzegania wszystkich norm oraz zaleceń. Przeciwnie, gorąco zachęcamy do rzetelnego projektowania i wykonywania instalacji oświetlenia LED.

Zdarzają się jednak trudne przypadki instalacji (na przykład odziedziczonych), gdzie trudno dociec przyczyny zakłóceń lub nie ma możliwości modyfikacji. I właśnie z myślą o takich  takich, sporadycznych problemach powstała ta modyfikacja. W tak trudnych i zakłóconych warunkach (niespełniających żadnych norm) nowe wersje sterowników będą się wykazywać znacząco większą odpornością. Zgłaszane sporadycznie niestabilne reakcje wejść zostaną wyeliminowane do zera, natomiast ryzyko uszkodzenia procesora na skutek przepięć zostało znacząco zminimalizowane.

Udoskonalone wersje poza modyfikacją elektroniki nie wprowadzają żadnych zmian funkcjonalności lub parametrów, dlatego numery wersji urządzeń pozostają bez zmian.

Artykuł Udoskonalona seria sterowników EC-11 pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
Praca firmy w okresie Świątecznym https://enterius.eu/praca-firmy-okresie-swiatecznym/ Tue, 20 Dec 2016 17:22:24 +0000 http://enterius.eu/?p=2147 W związku z okresem Świątecznym oraz koniecznością przeprowadzenia inwentaryzacji informujemy, że w dniach od 27.12.2016 do 05.01.2017 firma Enterius będzie nieczynna dla Klientów i w tym okresie nie będziemy realizować zamówień oraz świadczyć pomocy technicznej. Za wszelkie niedogodności najmocniej przepraszamy. Jednocześnie składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w […]

Artykuł Praca firmy w okresie Świątecznym pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
W związku z okresem Świątecznym oraz koniecznością przeprowadzenia inwentaryzacji informujemy, że w dniach od 27.12.2016 do 05.01.2017 firma Enterius będzie nieczynna dla Klientów i w tym okresie nie będziemy realizować zamówień oraz świadczyć pomocy technicznej.

Za wszelkie niedogodności najmocniej przepraszamy.

Jednocześnie składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Artykuł Praca firmy w okresie Świątecznym pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
Darmowa aplikacja Enterius do konfiguracji sterowników LED modbus https://enterius.eu/aplikacja-led-modbus/ Tue, 06 Dec 2016 16:50:53 +0000 http://enterius.eu/?p=2086 Już w przyszłym tygodniu na naszej stronie internetowej pojawi się darmowa aplikacja dla systemu Windows umożliwiająca łatwe adresowanie oraz testowanie sterowników LED Modbus EC-133MB. Zdobywają one coraz większą popularność ze względu na łatwą współpracę z powszechnie wykorzystywanymi w automatyce sterownikami PLC. Na tych sterownikach coraz częściej tworzy się automatykę domową. Większość sterowników PLC posiada wbudowaną […]

Artykuł Darmowa aplikacja Enterius do konfiguracji sterowników LED modbus pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
Darmowa aplikacja dla sterowników LED RGB Modbus

Już w przyszłym tygodniu na naszej stronie internetowej pojawi się darmowa aplikacja dla systemu Windows umożliwiająca łatwe adresowanie oraz testowanie sterowników LED Modbus EC-133MB. Zdobywają one coraz większą popularność ze względu na łatwą współpracę z powszechnie wykorzystywanymi w automatyce sterownikami PLC. Na tych sterownikach coraz częściej tworzy się automatykę domową. Większość sterowników PLC posiada wbudowaną obsługę protokołu Modbus, a ich cena jest mocno konkurencyjna w stosunku do dedykowanych systemów Smart Home. Sterowniki LED RGB EC-133MB naszej produkcji bezpośrednio komunikują się po protokole Modbus. Tym samym nie wymagają żadnych dodatkowych bramek ani interfejsów do pracy. Dzięki temu pozwalają na łatwe tworzenie tanich ale zaawansowanych systemów sterowania oświetleniem LED.

Możliwości aplikacji

Specyfika protokołu Modbus nie pozwala na adresowanie sterowników LED EC-133MB w finalnej instalacji (gdy jest ich więcej niż jeden). Trzeba zatem każdy sterownik podłączyć osobno do magistrali i zaadresować. Ponadto nie każdy sterownik PLC lub system Smart Home pozwala na wysyłanie całkiem dowolnych komend Modbus. Dlatego aby ułatwić instalatorom adresowanie sterowników EC-133MB postanowiliśmy stworzyć darmową, dedykowaną aplikację. Aplikacja przy okazji będzie się także nadawała do testowania działania sterowników już w finalnej instalacji. Co więcej będzie nią także można zrealizować proste, robocze sterowanie oświetleniem LED z komputera do czasu pełnego zaprogramowania finalnego systemu sterowania danego obiektu.

Aplikację można pobrać na stronie sterownika EC-133MB w zakładce “Oprogramowanie”.

Artykuł Darmowa aplikacja Enterius do konfiguracji sterowników LED modbus pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
Prezentacja sterowników LED Enterius na konferencji w ASP https://enterius.eu/prezentacja-sterownikow-led-enterius/ Mon, 28 Nov 2016 09:10:14 +0000 http://enterius.eu/?p=2064 Obejrzyj film prezentujący łatwość obsługi oraz możliwości ściemniaczy oraz sterowników produkowanych przez Enterius

Artykuł Prezentacja sterowników LED Enterius na konferencji w ASP pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
Ściemniacze LED i sterowniki RGB Enterius - prezentacjaNiedawno na krakowskiej ASP odbyła się międzynarodowa konferencja Barwa-Kultura-Nauka. Wśród prelegentów znalazło się wiele znanych osobistości ze świata związanych z tematyką konferencji. Między innymi profesor Lindsay MacDonald z University College London (UCL). Konferencja odbywała się w języku angielskim ale wystąpiło na niej także wielu naszych rodaków. Między innymi pan mgr Tomasz Hapka z firmy L.113 Sztuki Piękne z Lanckorony. Opowiadał on o oświetleniu dynamicznym, które jest ściśle związane z naszą działalnością. Dlatego też w porozumieniu z panem Tomaszem przygotowaliśmy krótką prezentację sterowników LED Enterius, która została włączona do jego referatu. Czasu było niewiele dlatego prezentacja musiała być krótka i w pigułce pokazać przynajmniej zarys możliwości dynamicznego sterowania oświetleniem poprzez nasze ściemniacze LED i sterowniki RGB. Czy to trudne zadanie nam się udało? Oceńcie sami. Film z prezentacją można obejrzeć na portalu YouTube pod adresem: https://youtu.be/9_nbT8rAEVA lub poniżej.

A jeśli polubicie prezentację to nie wstydźcie się kliknąć na łapkę w górę i udostępnić znajomym. Kto wie czy przypadkiem nie potrzebują fajnego systemu sterowania do swojego oświetlenia… 😉

Artykuł Prezentacja sterowników LED Enterius na konferencji w ASP pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
Nowy sterownik LED RGB EC-11C https://enterius.eu/nowy-sterownik-led-rgb-ec-11c/ Fri, 04 Nov 2016 12:28:41 +0000 http://enterius.eu/?p=2022 Już niebawem wprowadzamy do sprzedaży nowy sterownik LED RGB z serii EC-11. Będzie to EC-11C, który pozwala na bardzo łatwą obsługę taśm LED RGB za pomocą jednego lub dwóch przycisków dzwonkowych (push-button). W naszej ofercie są już dwa bardziej zaawansowane sterowniki LED RGB (EC-11RGB i EC-11S), które umożliwiają zaawansowane sterowanie oraz tworzenie statycznych oraz dynamicznych […]

Artykuł Nowy sterownik LED RGB EC-11C pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
Nowy sterownik LED RGB do łatwego sterowania taśm LED jednym przyciskiemJuż niebawem wprowadzamy do sprzedaży nowy sterownik LED RGB z serii EC-11. Będzie to EC-11C, który pozwala na bardzo łatwą obsługę taśm LED RGB za pomocą jednego lub dwóch przycisków dzwonkowych (push-button). W naszej ofercie są już dwa bardziej zaawansowane sterowniki LED RGB (EC-11RGB i EC-11S), które umożliwiają zaawansowane sterowanie oraz tworzenie statycznych oraz dynamicznych efektów. Brakowało jednak prostego sterownika z łatwą obsługą, który umożliwi po prostu wybór określonego koloru i jego jasności.

Dlatego stworzyliśmy sterownik LED RGB EC-11C, który ma bardzo łatwą obsługę za pomocą jednego lub dwóch przycisków dzwonkowych. Dzięki temu można do niego podłączyć przyciski z dowolnej serii osprzętu elektrycznego pasującego do pozostałych przełączników i gniazdek w mieszkaniu, domu czy pomieszczeniu.

Sterownik LED RGB – prosta obsługa

Sterownik EC-11C obsługuje się na prawdę łatwo i prawie intuicyjnie. Nawet osoba kompletnie nietechniczna i nie znająca Waszego oświetlenia będzie w stanie przynajmniej włączyć i wyłączyć światło. W konfiguracji sterownika można wybrać czy chcemy go obsługiwać jednym przyciskiem czy dwoma. W zależności od wybranego trybu obsługa nieco się rożni.

W przypadku wybrania trybu jedno-przyciskowego obsługa wygląda następująco:

  • Krótkie wciśnięcie przycisku włącza i wyłącza światło. W zależności od konfiguracji sterownika może on pamiętać ostatnie ustawienia lub zawsze załączać się na pełną jasność i kolor czerwony.
  • Wciśnięcie i przytrzymanie przycisku powoduje regulację jasności, która zmienia się płynnie od max. do min. do momentu puszczenia. Aby zmienić kierunek zmian wystarczy na chwilę puścić przycisk i zaraz go wcisnąć ponownie.
  • Aby przełączyć się na zmianę kolorów wystarczy wykonać dwuklik (tak jak w myszce komputerowej). Po takim dwukliku wciśnięcie i przytrzymanie przycisku spowoduje regulację koloru zamiast jasności.
  • Kolejny dwuklik wraca do regulacji jasności i tak w kółko.

W przypadku wybrania trybu dwu-przyciskowego obsługa jest jeszcze łatwiejsza:

  • Krótkie wciśnięcie przycisku A włącza i wyłącza światło. W zależności od konfiguracji sterownika może on pamiętać ostatnie ustawienia lub zawsze załączać się na pełną jasność i kolor czerwony.
  • Wciśnięcie i przytrzymanie przycisku A powoduje regulację jasności, która zmienia się płynnie od max. do min. do momentu puszczenia. Aby zmienić kierunek zmian wystarczy na chwilę puścić przycisk i zaraz go wcisnąć ponownie.
  • Wciśnięcie i przytrzymanie przycisku B powoduje regulację koloru, który zmienia się płynnie przechodząc przez wszystkie kolory do momentu puszczenia. Aby zmienić kierunek zmian wystarczy na chwilę puścić przycisk i zaraz go wcisnąć ponownie.

Dodatkowo sterownik LED RGB EC-11C można skonfigurować tak, aby załączał się automatycznie po otrzymaniu zasilania. Standardowo czeka na naciśniecie przycisku. Można także wybrać czy światło ma się zapalać płynnie czy skokowo. Do wejść A i B zamiast przycisków można także podłączyć przekaźniki lub wyjścia OC z systemów automatyki, alarmowych lub na przykład radiolinii uzyskując w ten sposób dodatkowe możliwości. Sterownik idealnie współpracuje też z naszym odbiornikiem zdalnego sterowania rECeptor, który umożliwia sterowanie światłem z pilota (radiowego lub na podczerwień).

Zobacz pełny opis sterownika LED RGB EC-11C…

Artykuł Nowy sterownik LED RGB EC-11C pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
Utrudnienia w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży https://enterius.eu/utrudnienia-zwiazku-ze-swiatowymi-dniami-mlodziezy/ Tue, 05 Jul 2016 10:50:39 +0000 http://enterius.eu/?p=1677 W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży odbywającymi się w Krakowie w dniach od 26-31 lipca 2016 roku i towarzyszącym im poważnym utrudnieniom, a także okresem urlopowym uprzejmie informujemy, że w dniach od 25-29 lipca 2016 firma Enterius będzie nieczynna. Prosimy o składanie zamówień z odpowiednim wyprzedzeniem. Przepraszamy za wszelkie niedogodności oraz dziękujemy za wyrozumiałość.

Artykuł Utrudnienia w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
FIrma Enterius będzie zamknięta w dniach od 25 do 29 lipca 2016W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży odbywającymi się w Krakowie w dniach od 26-31 lipca 2016 roku i towarzyszącym im poważnym utrudnieniom, a także okresem urlopowym uprzejmie informujemy, że w dniach od 25-29 lipca 2016 firma Enterius będzie nieczynna. Prosimy o składanie zamówień z odpowiednim wyprzedzeniem.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności oraz dziękujemy za wyrozumiałość.

Artykuł Utrudnienia w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
Sprostowanie dot. targów Dom Inteligentny w Krakowie https://enterius.eu/targi-dom-inteligentny-krakow-sprostowanie/ Tue, 12 Apr 2016 13:18:17 +0000 http://enterius.eu/?p=1620 Z przykrością informujemy, że organizator targów Dom Inteligentny w Krakowie, firma DI Media&Co Sp. z o.o. w sposób nieuprawniony oraz bez naszej wiedzy i zgody zamieścił firmę ENTERIUS na liście wystawców (stoisko A3). Nigdy nie planowaliśmy udziału w tych targach i nigdy nie prowadziliśmy żadnych rozmów na ten temat z firmą DI Media&Co Sp. z […]

Artykuł Sprostowanie dot. targów Dom Inteligentny w Krakowie pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>
Z przykrością informujemy, że organizator targów Dom Inteligentny w Krakowie, firma DI Media&Co Sp. z o.o. w sposób nieuprawniony oraz bez naszej wiedzy i zgody zamieścił firmę ENTERIUS na liście wystawców (stoisko A3). Nigdy nie planowaliśmy udziału w tych targach i nigdy nie prowadziliśmy żadnych rozmów na ten temat z firmą DI Media&Co Sp. z o.o., która w tak nierzetelny sposób wprowadziła w błąd potencjalnych chętnych do odwiedzenia naszego nieistniejącego stoiska.

Serdecznie przepraszamy wszystkich rozczarowanych, którzy wybrali się na targi aby spotkać naszych przedstawicieli. Niestety nie mamy wpływu na nierzetelność organizatorów targów. Jeśli wystawiamy się na targach to zawsze odpowiednia informacja pojawia się na naszej stronie oraz fanpage-u na Facebooku.

Artykuł Sprostowanie dot. targów Dom Inteligentny w Krakowie pochodzi z serwisu ENTERIUS - Polskie sterowniki i ściemniacze LED.

]]>