Driver prądowy LED ED-1 ze ściemnianiem dla diod LED dużej mocy - prototypKończymy pomału prace projektowe nad nowym, zaawansowanym stabilizatorem prądowym ED-1. Jest to driver prądowy LED przeznaczony do opraw LED lub diod typu Power LED lub COB wymagających zasilania prądowego o dużych mocach. Sprawdzi się więc również w zasilaniu i ściemnianiu opraw przemysłowych LED lub popularnych paneli LED. Jest to zaawansowany driver impulsowy (przetwornica DC-DC) podnoszący napięcie. Dzięki temu oprawy LED lub diody COB wymagające wyższych napięć zasilających niż typowe 12 lub 24 VDC można zasilać ze standardowych zasilaczy, a driver ED-1 sam podniesienie odpowiednio napięcie dla diod przy jednoczesnym stabilizowaniu wymaganego prądu.

Driver prądowy LED ED-1 – Parametry:

Jego maksymalne projektowane parametry wyjściowe dla diod LED to 1.4A i 46 V. Od strony zasilania driver prądowy LED ED-1 przyjmuje napięcie między 10 a 44 VDC przy prądzie maksymalnym do 2.5 A. Napięcie zasilania musi być co najmniej o 2 V niższe niż wymagane napięcie wychodzące do diod lub opraw LED. Prąd wyjściowy drivera jest regulowany w sposób płynny. Wbudowany potencjometr, znajdujący się na płytce urządzenia, umożliwia regulację prądu w szerokim zakresie od 200 do 1400 mA.

Driver prądowy LED ED-1 będzie posiadał dodatkowe wejście regulacji jasności sterowane sygnałem PWM z aktywnym minusem (stały/wspólny plus). Zatem będzie współpracował praktycznie ze wszystkimi ściemniaczami i sterownikami LED dostępnymi na rynku. Dzięki temu nie tylko zapewni odpowiednie zasilanie diod Power LED ale także ich wygodne ściemnianie w pełnym zakresie. Podobnie jest w przypadku będącego już w naszej ofercie mniejszego drivera ED-700.

Po zakończeniu prac projektowych driver prądowy LED ED-1 przejdzie szczegółowe testy i jeśli wszystkie wyniki będą pozytywne to po przeprowadzeniu badań na zgodność z normami UE zostanie wprowadzony do sprzedaży. Przewidywana data wprowadzenia do sprzedaży to koniec roku 2016.